Logo
Potřebujete poradit?
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit?

Novinky
15.10.2021
Nové modely elektrokol Crussis 2022 již brzy
Rezervujte si elektrokolo Crussis na kterém jezdí Jaromír Jágr ještě dnes dokud se nevyprodá. Proto neváhejte a mrkněte na nabídku elektrokol Crussis číst celé
Zobrazit všechny novinky

Proč servisovat?

Pravidelně prováděný servis je předpokladem větších zážitků z jízdy, sportovních výkonů, ale i vyšší bezpečnosti pro vlastního lyžaře, včetně delší životnosti lyží, snowboardu, ale i běžek. Zcela nezbytné je, aby lyže či snowboard byly servisovány minimálně po skončení nebo před začátkem zimní sezony. V tomto směru doporučujeme nechat provést servis v našem odborném servisním centru MONTANA SWISS

Průběžný servis by se měl provádět s ohledem na frekvenci lyžování. Dalším důležitým faktorem je typ sněhové podložky (přírodní sníh, technický sníh, ledovec), která přímo ovlivňuje trvanlivost naúhlované plochy skluznice. Ideální servisovací interval je 6 lyžovacích dní.

 

Víte, že i nová lyže potřebuje servis?

I nová lyže potřebuje servis. Formátovací servis tzn. (spodní + boční hrana, mazání). I když nejste žádní závodníci, tak byste si měli své lyže nechat minimálně naúhlovat...

 

Co je to skluznice?

Každá skluznice má jako základní výrobní materiál polyethylen (PE). Originální síla skluznice je 1,2mm. Při výrobě lyže/snowboardu se používají dva základní typy skluznice:

  • Extrudovaná skluznice - používá se u lyží či snowboardů nižší cenové hladiny, tato skluznice má nižší kluzné vlastnosti, je méně odolná, lze ji ale rychle opravit zalitím taveného polyethylenu.

  • Sinterická skluznice - požívá se u drahých či závodních lyží, je odolnější vůči mechanickému poškození a má velmi dobré kluzné vlastnosti. Nevýhodou je časově náročnější oprava zalitím rýh. Velké rýhy se zpravidla opravují výsekem a vsazením nového kusu skluznice. Tento nový kousek se k jádru lyže přilepí speciálním dvousložkovým lepidlem.

 

Plocha skluznice by měla být v ideální rovině se spodní hranou. Na skluznici nesmějí být žádné zbytkové vlasy po broušení na brusném pásu, odstranění vrypů a defektů pomocí opravy.

Spodní hrana by měla být podbroušena v rozsahu cca 0,5°. Vlastní podbroušení – tuning hrany včetně její vyleštění provádíme pomocí tuningových kamenů (HTT-3D)

Všeobecně – před tuningem spodní hrany musí být provedena ideální rovina skluznice.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Nejčtenější na blogu
Kde nás najdete

MZ Sport

Komenského 146

Pohořelice 69123

Kontakty
Odvářka Petr
Odvářka Petr
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz